ساک دستی تبلیغاتی
یکی از پرکاربردترین ابزار‌هایی که امروزه در بخش تبلیغات کاربرد دارند، ساک دستی تبلیغاتی است. ساک دستی برای بسته‌بندی و نگهداری محصولات استفاده می‌شوندو در تمامی فروشگاه‌ها و بوتیک‌ها و حتی برای مصارف تجاری و اقتصادی کاربرد ویژه ای دارند. استفاده از این ساک‌های دستی بسیار راحت است ودر امر تبلیغات استفاده ی بهینه ای میتوان از انها می‌شود کرد.تنوع در جنس ساک دستی ها بسیار زیاد است ودر اینجا به محبوب ترین آنها اشاره میکنیم.
ساک دستی پلاستیکی:
ساک دستی پلاستیکی سالیان سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد، در گذشته برای حمل و نگهداری محصولات استفاده می‌شد ولی امروزه به دلیل اینکه مدت زمان زیادی طول می‌کشد که به چرخه طبیعت بازگردند و تجزیه شوند از این رو استفاده از این نوع ساک دستی برای حمل و نگه داری محصولات توصیه نمی‌شود و بیشتر از ساک‌های پارچه‌ای استفاده می‌شود چرا که بیشتر از پلاستیک قابل استفاده است و همینطور کیفیت بالایی نیز دارد.
ساک دستی پارچه‌ای:
ساک‌های دستی پارچه‌ای تبلیغاتی معمولاً از الیاف‌های طبیعی یا مصنوعی ساخته می‌شوند. به آن صورت که می‌توان از الیاف طبیعی پارچه کتان و از الیاف مصنوعی پارچه‌های برزنتی و یا پارچه‌های سوزنی استفاده کرد. این نوع الیاف‌ها دوستدار محیط زیست هستند و و به راحتی جذب محیط زیست می‌شوند.
پارچه‌های برزنتی:
این نوع پارچه به پارچه‌های ضد آب مشهورند و بیشتر برای چادر‌های ماشین و یا چادر‌های مسافرتی تولید می‌شوند. همانطور که مشخص است این نوع پارچه‌ها از استحکام بالایی برخوردارند ونیز در حوزه تبلیغات می‌توان از آن‌ها استفاده کرد ساک‌های برزنتی تبلیغاتی از نمونه‌های این نوع پارچه هستند.
پارچه سوزنی:
این نوع پارچه‌ها معمولاً در صنایع کیف، کفش، مبل و فرش و... استفاده می‌شوند این نوع از پارچه‌ها در مقایسه با نمونه‌های مشابه دیگر از الیاف سبک‌تر و از استحکام ویژه‌ای برخوردارند. همچنین از دیگر ویژگی‌های آن‌ها می‌توان به مقاومت بالای آن‌ها در برابر آب اشاره کرد. ساک‌های سوزنی قابل بازیافت بوده و در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود و بوسیله چاپ سیلک اسکرین روی ساک می‌توان پارچه‌ای با رنگ دلخواه استفاده کرد قیمت این نوع ساک‌های دستی نسبت به گرماژ پارچه سایز و چاپ و عوامل دیگر تعیین کرد.
ساک دستی کاغذی:
یکی از پر صرفدارترین ساک‌های تبلیغاتی ساک‌های تبلیغاتی کاغذی می‌باشند زیرا محدودیتی در ساخت آن‌ها وجود ندارند و می‌توانند در همه ابعادی باشند، قیمت این نوع ساک‌های دستی بسته به تعداد سفارش و همچنین گرماژ کاغذ، روکش، سلفون و... می‌توان تعیین کرد از دیگر مزیت‌های ساک‌های دستی می‌توان به زیبایی و قابلیت چاپ چهار رنگ و... اشاره کرد چاپ این نوع از ساک دستی معمولاً از کاغذ گلاسه و پشت طوسی انجام می‌شوند.
چرا ساک‌های پارچه‌ای؟
همانطور که گفته شد ساک‌های دستی نسبت به موارد استفاده شده و خصوصیات پارچه قیمت‌گذاری می‌شوند از لحاظ دوام هم می‌توان اینطور می‌توان بیان کرد که نوع پارچه به کار رفته در تولید آن باعث مقاومت ساک دستی خواهد شد برای مثال ساک‌های دستی سوزنی ۹۰ یا ۶۰ گرمی نسبت به وزن کالای مورد استفاده در آن تعریف می‌شود و دسته‌بندی می‌شود بنابراین اگر شما کالای سنگین استفاده می‌کنید باید از ساک‌های ۹۰ گرمی استفاده کنید و یا از دسته‌های پارچه‌ای استفاده کنید زیراهم به مقاومت پارچه کمک خواهد کرد و همینطور زیبایی خاص خود را دارد.

منبع: امیر پرینت