021-66760913
اصول عکاسی از دنباله نور
در ادامه‌ی مقاله‌ی قبلی در ارتباط با عکاسی از دنباله‌ی نور می‌خواهیم اصول مختلفی را برایتان توضیح دهیم تا به آسانی هر چه تمام‌تر بتوانید این عکس‌های حرفه‌ای را بگیرید.
در اصل اولیه: مهمترین اصل برای عکاسی از دنباله‌های نور، پیدا کردن زاویه دیدی است که دنباله نور به راحتی در طی حرکتشان قابل رویت باشند. بعد از آن باید، زمانی طولانی برای بسته شدن دیافراگم دوربین تعریف کرده و از لحظه ای که دنباله نور در کادر شما ظاهر می‌شود، باید دکمه شاتر را فشار دهید. گرچه فرایند واقعی که هنگام ثبت چنین عکس‌هایی می‌فتد بسیار طولانی‌تر و پیچیده تر از این چند جمله ساده است، اما‌ ایده کلی همین است که خواندید.
تجربه:
گرچه نکات بسیاری در این شیوه از عکاسی وجود دارند، اما مسئله اصلی برای گرفتن یک عکس حرفه‌ای در این رابطه کسب تجارب متعدد است. زیبایی عکاسی دیجیتال این است که بدون نیاز به هزینه برای صرف تجربه نظیر خرید فیلم، چاپ و می‌توان شات‌های متعددی را ثبت کرد.
تنظیم کادر:
شاید مهمترین نکته انتخاب جایگاه مناسب باشد. در اینجا به ارائه نکاتی می‌ پردازیم که می‌تواند راهنمایی مناسب برای شما به شمار آید.
زمانبندی و نور:
برخی افراد تصور می‌کنند که نیمه شب زمانی مناسب برای ثبت چنین عکسهایی می‌تواند باشد. اما به نظر من درست بعد از غروب یا قبل از طلوع خورشید، زمان مناسب برای این نوع عکاسی به شمار می‌رود. در چنین لحظاتی نه تنها نور چراغ ماشین‌ها را ثبت می‌کنید، بلکه نور محیطی آسمان نیز فضایی زیبا برای اثر شما خلق می‌نماید. شاید در محلی که زندگی می‌کنید به این نتیجه برسید که ترافیک ماشین‌ها بعد از غروب دنباله‌های نوری کافی را برای عکس شما ایجاد می‌نمایند.
پرسپکتیو خلاقانه:
در بیشتر عکس‌های زیبایی که در این زمینه گرفته شده اند دوربین معمولا در ارتفاعی بلندتر از قد انسان واقع شده است. بنابراین سعی کنید از نمای بالا به صحنه نگاه کنید.
تعیین کادر مناسب:
قوانین متداول تنظیم کادر در این شیوه از عکاسی نیز کاربرد دارند. در تصاویر باید نقاط مورد توجه لحاظ گردند، قوانین سوم رعایت شوند، چشم را با خطوطی هوشمندانه روی عکس هدایت کنند، تصویر اصلی و زمینه باید در عکس ادغام شوند.
منبع: http://karkiastudio.ir/