021-66760913
نحوه تمیز کردن لنز دوربین
بسیاری از افراد برای تمیز کردن لنز دوربین‌ها با استفاده از بازم خود روی شیشه لنز بخار ایجاد می‌کنند و سپس آن را با دستمال تمیز می‌کنند. کمپانی نیکون می‌گوید که در بازدم ما اسید‌هایی هست كه به لنز دوربین صدمه می‌زند. در ادامه روش درست پاک کردن لنز دوربین را به شما آموزش خواهیم داد.
آیا شما نیز جزو آن دسته از افراد هستید که با دمیدن نفس خودروی بخش جلوی لنز دوربین و پاک کردن آن با یک تکه پارچه آن را تمیز می‌کنند؟ اگر اینگونه است به شما هشدار می‌دهیم که این عادت بد را ترک کنید. کمپانی نیکون می‌گوید که این کار می‌تواند به شیشه لنز شما آسیب وارد کند. چرا که بازدم انسان حاوی موادی است که چندان رابطه خوبی با غشای روی شیشه لنز دوربین ندارند. بهترین راه برای تمیز کردن لنز دوربین استفاده از دستمال‌های بدون پرز مخصوص این کار واندکی محلول تمیز‌کننده لنز است. 
از دستمال زبر یا محلول‌های قوی استفاده ننمایید و فقط از محلول مخصوص تمیز کردن لنز استفاده کنید. پیشنهاد می‌شود که تا با استفاده از یک پمپ باد یا اسپری هوا گرد و غبار موجود روی شیشه و اطراف آن را تمیز کنیم سپس یک یا دو قطره از محلول مخصوص روی دستمال بریزید ( به هیچ عنوان محلول را مستقیم روی لنز نریزید) و بعد لنزرا با حرکت چرخشی پاک کنید. ابتدا وسط را پاک کرده و به آرامی و اطراف آن حرکت کنید تا تمام لکه‌های روی آن پاک شوند. اگر لوازم مذکور در دسترس نبودن می‌توان از یک تکه پارچه نرم و خشک بدون پرز برای تمیز کردن لنز استفاده نمود. برای مرطوب کردن لنز هرگز از نفس خود استفاده نکنید. 
در بازدم شما اسید‌های مضری وجود دارند که می‌توانند به غشای لنز آسیب وارد نمایید فقط سعی کنید که گرد و غبار را با استفاده از اسپری هوا از روی آن کنار‌زده و با دستمال باز هم به صورت چرخشی آن را تمیز نمایید.

منبع: http://karkiastudio.ir/