021-66760913
عکاسی از طبیعت
عکاسان بزرگ طبیعت از هر مکان عکسی می‌گیرند که زیبایی آن را دو چندان می‌کند، و برای این منظور از فنون عکاسی استفاده می‌کنند با استفاده از لنز واید و برخی تنظیمات می‌توانید قسمت بیشتری از صحنه را در عکس بیاورید. اما باید مراقب بود این کار باعث نشود همه چیز در عکس دور به نظر برسد. بعضی مواقع طبیعت به کمک شما نیاز دارد اینجاست که فیلتر‌های عکاسی به کمک شما می‌آید. نکاتی که در این مقاله برای عکاسی از طبیعت بیان می‌شود به شما کمک خواهد کرد. از فرصت‌های عکاسی برای شما پیش می‌آید که اکثر استفاده را بکنید. با سخنی از انسل آدامز شروع می‌کنم: شما عکس نمی‌گیرید آن را می‌سازید.
بلندی‌ها را از دست ندهید. قرار گرفتن در بلندی جایی که تسلط و دید جامعی داشته باشید. برای عکاسی از طبیعت‌ایده‌آل است، و اگر دوربین دارد که کنترل کافی به شما می‌دهد، مثلاً یک دوربینSLR می‌توانید دهانه لنز خود را روی ۱۱f یا ۱۶f قرار دهید تا همه چیز در دید شما باشد.
صبح زود را برای عکاسی از دست ندهید. صبح زود بهترین موقع برای عکاسی از طبیعت و مناظر است. دلیل این که صبح زود می‌توانید عکس‌های خوبی بگیرید. به زاویه نور خورشید بر می‌گردد. چون سایه‌ها نمایان می‌شود و طیفی از رنگ‌ها را می‌توانید داشته باشید.
از جاده خارج شوید! به ندرت می‌توانید در کنار جاده عکس‌های زیبا خلق کنید. بنابراین برای عکاسی از طبیعت از تجهیزات کافی برخوردار باشید، و برای خارج شدن از جاده و پیاده‌روی آماده باشید. جی پی اس یکی از مفیدترین ابزار‌ها برای جستجوی مکان‌های جالب است.
لنز واید را فراموش نکنید! لنز‌های واید بیشترین کاربرد را برای عکاسی از طبیعت دارند. چون به شما اجازه می‌دهد در فریم عکس قسمت بیشتری از تصویر را بگنجانید، و همچنین نمای پرسپکتیو و احساس سه‌بعدی به عکس می‌بخشد. به این ترتیب با گرفتن عکسی که قسمت بیشتر از خود صحنه را با خود دارد، می‌تواند بهترین قسمت‌ها در صورت نیاز از آن جدا کنیم و عکس دلخواه خود را داشته باشیم.
نمای جلو را فراموش نکنید! هروقت ممکن بود چیز‌های جالبی را در جلو زمینه عکس قرار دهید تا عمق تصویر را نشان دهید. در عین حال با استفاده از دهانه لنز کوچکتر مطمئن شوید که همچیز را در عکس خود دارید
عکاسی با سه پایه. یک نکته ساده دیگر ما ارزشمند برای عکاسی از طبیعت استفاده از سه پایه است به به این ترتیب سرعت کار را پایین می‌آورید. عکس‌های کمتر اما زیباتر می‌گیرید. اگر می‌خواهید واقعاً از سه پایه استفاده کنید. بهتر است یک مدل سبک وزن آن را بخرید. عکس‌های عریض بگیرید! می‌توانید عکس‌های بگیرید که با حذف نوار بالا و پایین آن تصویر دراماتیک خلق کنید.
از فیلتر پلارایزه استفاده کنید! استفاده از فیلتر پلارایزه باعث می‌شود آسمان تیره‌تر به نظر برسد. درخشندگی‌های اضافه حذف گردد و رنگ‌ها اشباع شو. فیلتر پلارایزه معمولا در نور زیاد تاثیر خوبی دارند و بنابراین اگر هنگام ظهر در نور شدید آفتاب عکاسی می‌کنید بدون شک به یک فیلتر پلاریزه نیاز دارید.
منبع: امیر پرینت